Suhokranjci vrhunski tudi na snegu

Dne 22.02.2023 je na smučišču Kope potekalo področno prvenstvo v alpskem smučanju. Tekme so se udeležili tudi učenci osnovne šole Žužemberk. Na prvenstvu je nastopilo preko 250 tekmovalcev. Učenci OŠ Žužemberk so dosegli odlične rezultate.

Neja Pečar in Neža Rezelj sta osvojili prvo in drugo mesto med mlajšimi kategoriziranimi deklicami. Jakob Mohorčič in Tit Rezelj sta osvojila drugo in četrto mesto med mlajšimi ne kategoriziranimi dečki. Ajda Krese in Manca Iskra sta bili prav tako odlični, saj sta osvojili četrto in peto mesto.

Danes je od organizatorja prišla vest, da so sešteli rezultate za ekipno razvrstitev, kjer so učenci OŠ Žužemberk v kategoriji mlajših učencev osvojili absolutno prvo mesto na področju Ljubljane, Grosuplja in Dolenjske. Žal se tekmovanja za mlajše kategorije končajo na področnih prvenstvih. Naslednje leto bodo učenci starejši in verjamemo, da bodo ciljali na vrh v državnem prvenstvu.